2017.07.30

Graži ir saulėta diena. Šiandien turim pastatyti ženklą „Privati teritorija“. Tikimės sudrausminti vandalus :).


 

2017.05.28

Tvarkomą „Bebrėno” pakrantę jau įvertino poilsiautojai !

Puikus savaitgalis į gamtą išviliojo net didžiausius namisėdas, ir tai išsyk pasijuto „Bebrėno” sklype prie Lampėdžio. Mūsiškį pakrantės ruožą paskutinėmis pavasario dienomis gulte nugulė vandens ir saulės išsiilgę miestiečiai. Atvykę kiek vėliau, jau sunkiai radome vietos pasistatyti automobiliui!

Viena vertus, galime džiaugtis: sklypas juk dar toli gražu nesutvarkytas – spėjome tik brūzgynus nušnioti, reikia dar šakas aprinkti, tačiau poilsiautojams tai – nė motais: tyso sau ir džiūgauja. Vadinasi, galime turėti vilčių, jog įrengus poilsiavietę, ji bus lygiai taip pat džiugiai įvertinta?

To ir pasiteiravome žmonių. Taip, pačią paplūdimio idėją žmonės giria, sako, gerai, kad tuos visus brūzgynus šabakštynus pašalinome. Tik daug kam dar nesuprantama, kaip gali būti ši pakrantė privati, juk čia draustinis…

Ir štai šis momentas kelia šiek tiek nerimo: ar pavyks įdiegti žmonėms, kad „Bebrėno“ sklypas – tai vieta, kuri turi šeimininką, vieta, kurioje (kaip ir visur, žinoma) pageidautina laikytis tvarkos, švaros, pagarbos gamtai ir kito triūsui?…

Netrukus pamatysime – pirmiausia iš to, ar susirinks savaitgalio poilsiautojai savo šiukšles nuo vejos ir ežero pakrantės… Kol kas džiugu, kad į šią vietą vis užmeta akį tvarkos sergėtojai – jau pats savaime policijos patrulių automobilis šiek tiek turėtų drausminti didžiausius teršėjus ir niokotojus.

Tačiau bendrai paėmus – nuotaika puiki: nors kiek vėluodama, vasara prasidėjo gražiai…


3D Vizualizacija

Pagaliau su visais mūsų bičiuliais ir draugais galime pasidalinti svajonės vizualizacija – štai kaip turėtų atrodyti „Bebrėno” sklypas.

Pažvelkite, štai mūsų vizija – jaukus paplūdimys su neįgaliesiems patogia infrastruktūra: pėsčiųjų takais, prieplauka su natūralaus dizaino medžio kompozicijomis, skirtomis trumpalaikiam poilsiui ir maisto gamybai (griliai, šašlykinės), su vaikų žaidimų aikštelėmis, vandens pramogų ir kitomis aktyvaus poilsio prie vandens veiklos galimybėmis, galimybe išsinuomoti reikiamos įrangos.

Planai nesikeičia ir šis kampelis iš tiesų ne tik gali, bet, jei pavyks gauti leidimą, tikrai bus jauki poilsio oazė, kurioje galėsite džiaugtis natūralios gamtos teikiamais malonumais: jausti po kojomis švarią žalią veją, pasinerti į ežero gaivą, pailsėti pavėsyje ar tiesiog pasimėgauti tyla…

Bet ne veltui vienas iš Merfio dėsnių sako „Niekada niekas nebūna taip paprasta, kaip atrodo“. Laukia ilgas lėšų telkimo, projektų derinimo ir kitokių organizacinių darbų laikotarpis. Laimei, mus drąsina kitas Merfio dėsnis – „Pati geriausia vieta pradėti yra ten, kur esi“.

BEB nr. 3
BEB nr. 3
« 1 3 »

2017.03.20

Šiemet teršėjus vėl auklėsime gražiais pavyzdžiais.

Aū, aplinkosaugininkai ! Štai kaip kai kurie kauniečiai „myli” Lampėdžių gamtą…

Kaskart pamačius be gailesčio teršiamą aplinką, širdis užverda: juk daugybėje vietų naudotas padangas priima nemokamai! Juk tiesiog užtektų susiplanuoti laiką, pravažiuoti pro bet kurią stambiagabaričių atliekų aikštelę, galų gale, pro savo autoservisą – ir padangos būtų utilizuotos neteršiant gamtos… O ir buitines atliekas juk galima į konteinerį sumesti…  Gaila ir liūdna.

Tačiau mums nelieka nieko kita, tik rodyti gerą pavyzdį – kaip galima gražiai tvarkytis. Tai nuoširdžiai darysime ir šiemet. Juo labiau, kad Kaune kyla vis daugiau iniciatyvų tvarkytis aplink ežerą. Štai mėnesio pabaigoje Visuomenės sveikatos biuras planuoja netgi tvarkomąjį žygį aplink Lampėdį. Vadinasi, aplinkos švara rūpi ne tik mums.

Bet šias nuotraukas vis dėlto išsiųsime ir aplinkosaugininkams bei seniūnijai: lai tie, kuriems pagal pareigas priklauso, nepraranda budrumo…


2017.03.17

Pavasario lygiadienį pasitinkame susitvarkę.

Tai akimirkos iš penktadienį „Bebrėno” sklype įvykusios talkos. Per keletą valandų surinkome ir ties kelkraščiu sunešėme išpjautų brūzgynų šakas. Vėliau jos bus susmulkintos.

Dirbome sunkiai, teko suktis sparčiai: dangus vėl grasė lietumi. Ir išties, vos sunešėme ir pasipylė pavasarinė liūtis. Oro prognozės sako, kad liūčių artimiausiu metu dar bus – bet jau nestigs ir pavasariškos šilumos.

Tad smagu, kad jauna žolė paežerėje stiebsis jau išvalytame, sutvarkytame sklype. O dar labiau išgiedrėjus, pradžiūvus žemei – atidarysime ir kepsnių sezoną…

O juk šios dienos ypatingos: ilgėjančios dienos trukmė jau susilygino su naktimi. Seni papročiai prieš pavasario lygiadienį liepia apsikuopti, atsikratyti to, kas sena.

Labai džiugu, kad „Bebrėnas” turi tikrų draugų, nuoširdžių entuziastų, kurie nepabūgo atšiauraus oro ir iš peties padirbėjo. Dirbti kartu buvo gera. Tad dar kartą ačiū visiems, kurie dirbo: sparčių tempų pasaulyje pati didžiausia dovana yra tau skirtas kito žmogaus laikas…

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2017.03.13

Kaip tarėm, taip ir padarėm !

Tik pažvelkite, kokie vaizdai atsivėrė, kai „Bebrėno” sklypo pakrantėje nušniojome menkaverčius brūzgynus! Visas pavasarėjančio Lampėdžio ežero grožis pasimatė… Sklype dabar taip erdvu – netrukus, parengus 3D vizualizaciją, pamatysite tai, ką mes, „Bebrėno” entuziastai, kol kas regime tik vaizduotėje. Kokia jauki, įvairiapusė ir tvarkinga ši poilsio ir laisvalaikio vieta galėtų būti. Ypač, kai ją apsodinsime vertingesniais ir dailesniais želdiniais.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2017.01.04

Gal ir supyks „Bebrėno” bebrai – mat iš jų „atėmėme” pagraužtus medžius…Bet ką padarysi: bendrose valdose kartais tenka savaip derinti interesus.

Šiandien, susirinkę į greitosiomis organizuotą nedidelę talką, kaip mat nušniojome visą bebrų darbą, išvalėme pakrantę, susmulkinome medžių kamienus ir susikrovėme medieną išvežimui.

Talka buvo mažytė, bet linksma. Kaip ir visada, kai žmonės kažką drauge dirba savo malonumui. Kai kurie talkininkai net iš darbų išsiprašė, kad galėtų smagiai paplušėti gryname ore.

Laimei, suskubome susitvarkyti, kol orai dar buvo geri ir darbuotis buvo malonu. Nes jau ryt poryt „Bebrėno” pakrantę sukaustys kur kas rūstesni speigai: meteorologai jau dabar perspėja be būtino reikalo artimiausiomis dienomis nosies iš namų nekišti.

Ką gi, belieka susibūrus troboje dainuoti sutartines ir galąsti įrankius mūsų tradicinei pavasarinei talkai „Padarom 2017”…

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2017.01.03

Sveiki, visi „Bebrėno” mėgėjai ir lankytojai !

Su Naujaisiais metais – tebūnie jums jie sėkmingi ir skalsūs !

Rudens ir žiemos darganoms plakant ištuštėjusią „Bebrėno” pakrantę, nelabai turėjome jums naujienų.

Tačiau, vietovei ir mūsų interneto svetainei vardą davę bebrai per tą laiką nesnaudė. Po ilgokos pertraukos apsilankę pakrantėje, radome tiek „nudrožtų” medžių, jog jau šiandien teks kviestis talkos jiems išboginti. Ir, matyt, teks paskubėti – nes meteorologai artimiausioms dienoms jau praneša išties svilinančius speigus, kai verčiau nekišti nosies iš namų.

Vis dėlto sausio šaltukas, jei jis išsilaikytų ir būtų ne toks svilinantis ausis, būtų į naudą: galbūt kokią giedresnę dieną atsirastų proga išbandyti Lampėdžio ledo tvirtumą, gal net – kokią kepsninę ant sušalusio kranto užkurti… Žiema turi savo žavesio ir būtų smagu jį šiemet patirti.

Vis dėlto yra pagrindo manyti, kad ir rudenį „Bebrėnas” susilaukdavo svečių. Apie tai liudija sušalusios automobilio ratų vėžės: matyt, kažkas, netausodamas pievos, drožė ratais iki pat vandens… Iš vienos pusės – nesmagu, kad taip netausoja mūsų darbo. Kita vertus – gal tas „kažkas”, įvertinęs gražią aplinką, kitą kartą labiau ją tausos?

Belieka tikėtis. Viltis – geras sprendimas metų pradžiai. Tad tikėkimės: geros, draugiškos žiemos, per kurią spėtume pasidžiaugti jos grožiu ir malonumais, laiku ateisiančio pavasario, dosnių, ramių metų…

Daugiau naujienų iš „Bebrėno” – jau netrukus !


2016.08.15

Nenorėdami užmiršti, koks svarbus ir šiltas yra tarpusavio bendravimas, rugpjūčio mėn. 15 dieną susirinkome tam, kad puoselėtume gražias lietuviškas Žolinių tradicijas, palydėtume išeinančią vasarą ir pasidžiaugtume jos padovanotomis gėrybėmis.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2016.08.09

VšĮ „Bebrėno” prižiūrima pakrantė jau paruošta Žolinių sutikimui. Juk Žolinės – proga pabūti kartu. Liaudies išmintis sako: Kas per Žolines nesueina krūvon, tie bus biedni ”. Linkime gražios ir ramios šventės.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2016.08.06

Vis dėlto liūdna stebėti visai netoliese buvusių laužaviečių likučius. Kūrena įžūliai – prie pat vandens! Matyt, turės dar daug laiko prabėgti, kol pasikeis žmonių mąstysena. Kiek galėdami, prie to prisidėsime ir mes – savo pavyzdžiu rodysime, kad poilsis gamtoje gali būti kitoks, tausojantis aplinką.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2016.08.05

Šią vasarą VšĮ „Bebrėnas” pasitinka jus svetingai !

Kaip ir buvo galima tikėtis, kauniečiai netruko įvertinti mūsų gražiai sutvarkytos vietovės privalumų – nušienauta veja, švari aplinka, tvarkingi takeliai iki vandens patraukė žmonių dėmesį. Šią vasarą mes populiarūs!
Ir nors VšĮ „Bebrėno” sklype dar nėra įrengta to, ką čia esame suplanavę, pasigėrėkite, kaip poilsiu gryname ore mėgaujasi šeimos su vaikais, vyresnio amžiaus žmonės, jaunos poros!
O kai virš pievos nuvinguriuoja kvapnus dūmelis – nemanykite, ne kokie gamtos pažeidėjai laužus kūrena: juk gardų kepsnį, šašlyką ar dešrelių vaikams galima pasiskrudinti ir kepsninėje.
Gražių vasaros dienų – ne taip jau daug, dar pora savaičių – ir Žolinė, kai mūsų dangų paliks gandrai, kol kas dar džiaugsmingai padebesiuose krykštaujantys čiurliai bei daug kitų giesmininkų. Dar savaitė kita – ir gamta aptils, ruošdamasi rudeniui.
Tad kviečiame pasimėgauti dar likusiomis turtingos vasaros dienomis, pasidžiaugti vasarošilčiu Lampėdžio vandeniu, semti rieškučiomis buvimo gamtoje, buvimo drauge džiaugsmą. VšĮ „Bebrėno” prižiūrimoje vietoje jūsų laukia pieva ir saulė, medžių pavėsis, tyla ir ramybė – visa tai, ko miesto šurmulyje taip trūksta…

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2016.07.22

VšĮ „Bebrėno” komanda, pasirūpino kad kauniečiai savaitgalį galėtu pailsėti nušienautoje ir sutvarkytoje pakrantėje. Gražaus poilsio.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.


2016.04.30

Nuoširdžiai dėkojame visiems dalyvavusiems talkoje „Padarom 2016“.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų tinklapio fotogalerijoje.