Viešoji įstaiga „Bebrėnas“ siekia konkrečia veikla prisidėti plėtojant aktyvaus poilsio prie vandens galimybes Kaune, prie Lampėdžio ežero. Tai bus daroma palaikant švarą bei tvarką nuosavoje teritorijoje prie šio ežero, kuriant joje jaukią trumpalaikio poilsio zoną su paplūdimiu.

Sieksime pakeisti dabartinį nepatrauklų, šabakštynais ir šiukšlynais virtusį Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio ruožą. Palaipsniui įrengiant rekreacijai reikiamą infrastruktūrą, bus kuriamas paplūdimys visuomenei. Pirmenybė bus teikiama judėjimo negalią turinčių ir juos lydinčių asmenų, šeimų su vaikais poreikiams ir patogumui.

Mūsų misija – sukurti jaukią ir patogią trumpalaikio poilsio prie vandens erdvę kokybiškam, sveikam ir turiningam judėjimo negalią turinčių ir juos lydinčių asmenų, šeimų su vaikais laisvalaikiui gamtoje –  su specialiai jų poreikiams pritaikyta infrastruktūra, įrengta nepažeidžiant Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio nuostatų ir kitų teisės aktų.

Mūsų vizija – jaukus paplūdimys Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinyje esančiame, jaukiame ir sutvarkytame Lampėdžio ežero pakrantės ruože: su neįgaliesiems patogia, draustinio reikalavimus atitinkančia infrastruktūra (pandusais, pėsčiųjų takais, prieplaukomis, persirengimo kabinomis), su natūralaus dizaino medžio kompozicijomis, skirtomis trumpalaikiam poilsiui ir maisto gamybai lauko sąlygomis (griliai, šašlykinės), su vaikų žaidimų aikštelėmis, įvairiomis vandens pramogų ir kitos aktyvaus poilsio prie vandens veiklos galimybėmis, galimybe išsinuomoti reikiamos įrangos.

Kas mums svarbu?

Šalia Kauno turime nuo seno miestiečių pamėgtą poilsio vietą – Lampėdžio ežerą, prie kurio vasaras leidžia jau bene trečia kauniečių karta (jei įskaičiuosime ir tuos metus, kai ši vieta dar vadinosi Lampėdžių žvyro karjeru). Tačiau visaverčiam žmonių poilsiui pritaikytos toli gražu ne visos ežero pakrantės.

Nemuno ir Nevėžio santakos kraštovaizdžio draustinio teritorija – ganėtinai apleista. Liūdna ir pikta žiūrėti, kad kraštovaizdžio draustinyje atsikratoma senų padangų, verčiamos atliekos, kūrenami laužai.

Siekiame, kad gražiu kraštovaizdžiu  išsiskiriančioje vietovėje gamta taptų išties saugoma, ir pirmiausia – nuo teršėjų ir ugnies. Netgi ketiname prašyti saugos tarnybų pagalbos – kad važiuodamos prošal, keletą kartų per parą „užmestų akį“ ne tik į mūsų tvarkomą sklypą, bet ir apžvelgtų visą pakrantę.

Esame tikri: Kaune ir aplink Kauną gyvenantys miestiečiai jau nemažai matę pasaulio, žino, kaip galima kultūringai leisti laiką gamtos prieglobstyje, ir geba vertinti vandens, pievos, miško teikiamą gėrį. Todėl pasiūlę tvarkingą, nuolat prižiūrimą paplūdimį kaip vietą poilsiui, tikimės, kad būsime tinkamai suprasti.

Ir nors paplūdimį numatome skirti visiems kultūringiems, geros valios žmonėms, pirmenybę vis dėlto teiksime judėjimo negalią turintiems ir juos lydintiems asmenims.  Dėl paprastos priežasties: ar daug kur Kaune matėte paplūdimių, tinkamai įruoštų atsižvelgiant į neįgalių žmonių poreikius?

Taigi – mums svarbu sukurti sąlygas visaverčiam negalios žmonių poilsiui prie vandens, mums svarbi švari gamta aplinkui, mums svarbus ir visuomenės, ypač jaunosios kartos sąmoningumas. Todėl plėtodami savo veiklą, skatinsime jaunimo ir kitų socialinių visuomenės grupių atstovų veiklą savanorystės pagrindu.